0,00 
0

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiadamy na pytania, które nasi klienci zadają najczęściej

Nie znalazłeś interesującej Cię informacji? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

22 602 22 52 lub sklep@pkb.group

Czy Ceramizator można stosować w nowych silnikach?
Tak jak najbardziej, jest to nawet wskazane ze względu na to że nowe silniki przechodzą proces docierania się gdzie podczas tej czynności potrafi powstawać duża ilość opiłków metalu. Ceramizator sprawia, że ten proces staje się łagodniejszy, co skutkuje mniejszymi i bardziej sferycznymi opiłkami, co jest korzystne dla precyzji ułożenia elementów silnika i ich powierzchni.
Czy po zastosowaniu Ceramizatora można podczas wymiany oleju stosować płukanki do silnika lub produkty Antykoks?
Tak, zdecydowanie. Powłoki ceramiczne, które powstają po zastosowaniu preparatu Ceramizator, są znacznie trwalsze od stali i odporne na działanie chemikaliów, takich jak kwasy, benzyna i rozpuszczalniki. Po przeprowadzeniu pełnego procesu ceramizacji, można bezpiecznie stosować płukanki do silnika oraz preparaty Antykoks bez negatywnego wpływu na ochronę zapewnianą przez Ceramizator.
Czy Ceramizator należy stosować przed czy po wymianie oleju?
Najważniejsze jest, aby nie wymieniać oleju zaraz po zastosowaniu Ceramizatora. Należy odczekać około 1500-2000 km, aby preparat mógł osiągnąć pełną skuteczność. W związku z tym nie ma znaczenia, czy Ceramizator zostanie zastosowany przed czy po wymianie oleju, ważne jest tylko, aby nie było to tuż przed wymianą oleju gdyż pozbawimy go możliwości osiągniecia swoich pełnych właściwości.
Na rynku jest wiele dodatków ceramicznych, czym wyróżnia się Ceramizator?
Przede wszystkim Ceramizator jest jedynym produktem na rynku który był badany w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji i otrzymał pozytywną opinie w badaniach tribologicznych. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, Ceramizator zawiera autentyczne rewitalizanty, które tworzą trwałą powłokę ceramiczną na powierzchni metalu, zapewniając skuteczną ochronę elementom silnika. W przeciwieństwie do produktów zawierających azotek boru (hBN), który działa jedynie jako modyfikatory tarcia, działając tylko do kiedy znajduje się on w silniku. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, Ceramizator zyskał uznanie wielu entuzjastów motoryzacji, profesjonalnych kierowców rajdowych oraz doświadczonych mechaników, co potwierdza jego skuteczność i renomę na rynku.
Czy Ceramizator zmienia lepkość oleju?
Ceramizator w dawce 10 gramów nie jest w stanie zmienić lepkości oleju wykraczając poza specyfikacje SAE. Olej silnikowy jest elementem konstrukcyjnym silnika dlatego tak ważne jest zachowanie jego odpowiedniej lepkości dla danej jednostki napędowej. Ceramizator zachowuje lepkość oleju w którym jest stosowany, zgodną z wytycznymi producenta pojazdu, co jest kluczowe dla właściwej pracy jednostki napędowej oraz zachowaniu odpowiedniego filmu olejowego.
Czym różni się Ceramizator od Ceramizera?

Ceramizator to niezależna marka, która specjalizuje się w produkcji wyjątkowych preparatów do silników, zyskując uznanie zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Innowacyjny proces produkcji oraz unikalny skład potwierdzony badaniami, między innymi przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji, jednoznacznie dowodzą znacznego obniżenia zużycia w testach laboratoryjnych.

Ceramizator, obecny na rynku od 2012 roku, reprezentuje markę chronioną znakiem towarowym. Jego produkty zdobyły uznanie w Polsce i za granicą, zyskując aprobatę zarówno kierowców rajdowych, jak i specjalistów z branży motoryzacyjnej. Wyróżniający się skład oraz skuteczność produktów Ceramizatora sprawiły, że stał się on niezastąpionym partnerem dla wielu entuzjastów motoryzacji.

Czym się różni Ceramizator od Ceratora Ultimate?
Ceramizator zawiera tylko Ceramikę w formie rewitakizanta który wykłada nam ceramiczna powłokę na metalowych elementach silnika natomiast Cerator zawiera dodatkowo zaawansowane modyfikatory tarcia które działają również w fazie samego poprawienia właściwości smarnych oleju silnikowego.
Czym się rózni Ceramizator od Cerateca?
Ceramizator zawiera rewitalizant który w prawdziwy sposób jest w stanie zabezpieczyć silnik na wiele kilometrów przed zużyciem poprzez wytworzenie Ceramicznej powłoki ochronnej na gładziach cylindra. Nie zawiera azotku boru (hBN) czyli modyfikatora tarcia który działa jedynie podczas obecności w oleju. Ponadto z gamy produktów Ceramizator powstał produkt Cerator Ultimate posiadający zalety obu tych rozwiązań i technologii którego w skład wchodzą zarówno zaawansowane modyfikatory tarcia jak i rewitalizanty. Jest zdecydowanie najbardziej kompletny i działający w szerszym spektrum swoich właściwości produkt na rynku dodatków do oleju.